تا به حال حتما براتون یکبار هم که شده اتفاق افتاده که عبارت خاصی را در گوگل جستجو کرده، اما به نتایج قابل توجه ای نرسیده باشید ! این اتفاق مخصوصا زمانی رخ میدهد که کاربران درجستجوی فارسی باشند. برای اینکه بیشتر کاربران در هر بار تایپ در موتورهای جستجو به نتایج قابل توجه ای برسند؛ یک راه حل ساده میتونه کارساز باشه و میتونید تنها با چند دقیقه وقت گذاشتن به حجم عظیمی از اطلاعات مفید دست پیدا کنید.

در اینجا تنها علمی که شما نیاز دارید استفاده از روش های صحیح جستجو است. جستجوی عبارات کامل کافیست هنگام تایپ کردن در سرچ بار، عبارت مورد نظر خود را در داخل علامت نقل قول بگذارید تا موتور جستجو از اهمیت آن باخبر شود و یک راست شما رو به نتایج دلخواهتون برسونه و هر آنچه مرتبط هست رو برای شما به نمایش بگذارد.

به عنوان مثال، بهتر است به جای تایپ کردن «برندگان جوایز نوبل سال 1987» از عبارت «"برندگان جایزه نوبل سال 1987"» استفاده کنید.

همینطور میتونید از بازه زمانی استفاده کنید بعضی مواقع به اطلاعاتی نیاز داریم که در دوره ای خاص نگارش شده اند و شما با جستجو معمولی به نتیجه قابل توجه ای نخواهید رسید در همچین شرایطی ذکر بازه زمانی براتون نتیجه مطلوبی را برایتان داشته باشد. برای انجام این کار بایستی در کنار کلید واژه مورد نظرتون بازه زمانی مورد نظر خود را به همراه ۳ نقطه در بین آن بنویسید. برای مثال : برندگان نوبل از سال 1965 تا 1985 را جستجو کنید، بهتر است عبارت «"برندگان جایزه نوبل"1965..1985» را در گوگل تایپ نمایید.

google

بیشتر اوقات هم در جستجو موضوعی هستیم اما نمیدونیم موضوع رو چطور بیان کنیم این موقع است که یه روش ساده میتونه کلی بدردمون بخوره! با این مثال که شما میتونید از چندین مدل مختلف برای ارائه موضوع مورد نظرتون استفاده کنید و جدا سازی آن با علامت “|” و یا بهره گیری از عبارت “or” در بین آن ها به شما کمک میکند تا به نتیجه ای بسیار نزدیک تر از حد تصورتان برسید .

جستجو با استفاده از مترادف‌ ها

یکی از راه حل های دیگه میتونه استفاده از کلمات مترادف در جستجو باشد که شاید اصلا به فکرتان نرسیده باشد. استفاده از مترادف ها به خصوص در جستجو به زبان انگلیسی میتونه کارساز باشه ! همچنین در صورتی که تمایل به جستجو وب سایت هایی با یک موضوع زمینه خاص هستید می توانید با استفاده از علامت “~” نتیجه مطلوبی رو بدست بیاورید. به عنوان مثال در صورتی که قصد پیدا کردن بهترین مد روز یا خوش لباسی یا وب سایت های با محتوایی با زمینه شیک پوشی را دارید، عبارتی چون ”Fashionable“ را جستجو کنید.

جستجو در وب سایت ها

گاهی پیش می آید که مقاله ای را در سایتی مطالعه می کنیم  و از آن میگدریم اما بعدها دوباره نیازپیدا میکنیم و دنبالش هستیم  در چنین مواقعی  بهترین راه برای پیدا کردن همان مقالهT استفاده از نام وب سایت مورد نظر در جستجوی تان است. به این صورت که نام سایت مورد نظر را به همراه یک واژه کلیدی ازهمان مقاله را  نوشته و به جستجویتان ادامه دهید

استفاده از نشانه “*” در جستجو

در بعضی مواقع تنها بخشی از واژه کلیدی و یا یک عدد مورد نظر رو تنها به یاد داریم  بهترین روش برای رسیدن به نتیجه دلخواه استفاده از علامت “*” است . برای ایستفاده از این علامت بایستی هر میزان از عبارتی که  به خاطر دارید  رو نوشته و بخشی رو که فراموش کردید رو با “*” پر کنید.


تهیه و انتشار : کِی لپ

قوانین ثبت نظر
  • کِی لپ نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی‌کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.
  • نظراتی که در رابطه با قیمت محصولات ثبت می شوند، تایید نمی شوند.
*
*
*