آموزش ساخت گروه در اینستاگرام

آموزش ساخت گروه در اینستاگرام

بسیاری از کاربران در شبکه های اجتماعی تلگرام و واتساپ مشغول چت کردن در گروه های مختفی هستند. به طور حتم با این سوال مواجه خواهید شد که آیا در اینستاگرام نیز می توان همانند تلگرام و واتساپ گروهی را تشکیل داد. بله ساخت گروه در اینستاگرام نیز به منظور چت کردن با افراد گروه امکان پذیر است. با توجه به اهمیت این موضوع ما در ادامه قصد دارید در رابطه با آموزش ساخت گروه در اینستاگرام مطالبی را ارائه کنیم تا شما با بهره گیری از این مطالب بتوانید گروه تشکیل دهید و با دوستان خود چت کنید و مطالب مورد نظر خود را با اعضای گروه به اشتراک بگذارید.

آموزش ساخت گروه در اینستاگرام

 

نحوه ساخت گروه در اینستاگرام

گروه اینستاگرام  یکی از امکانات جدید در اینستاگرام است که با داشتن این قابلیت در این شبکه اجتماعی به راحتی می توانید از طریق دایرکت به اعضای گروه پیام دهید. با چنین قابلیتی دیگر نیازی به جدا کردن ارسال پیام به یک مخاطب نیست بلکه می توانید همزمان به چندین مخاطب پیام خود را ارسال کنید و با آنها موضوعات مد نظرتان را به اشتراک بگذارید. این چنین قابلیتی در محیط اینستاگرام بسیار جالب و خاص بوده و البته بسیاری از کاربران علاقمند به ساخت گروه در اینستاگرام هستند. در ادامه آموزش ساخت گروه در اینستاگرام دارای مراحل زیادی است که در ادامه این مراحل را بیان می کنیم تا راحت تر در اینستاگرام گروه مورد نظر خود را بسازید. شما با ایجاد گروه در اینستاگرام می توانید همزمان پیام مشترکی را به کاربران زیادی در گروه ارسال کنید.

آموزش ساخت گروه در اینستاگرام عبارت اند از:

1-در پایین صفحه در سمت چپ یک نماد خانه به نام Home دیده می شود که با کلیک کردن بر روی آن  به صفحه دیگری وارد خواهید شد.

2- در صفحه ای که پیدا شد در بالای همین صفحه، علامتی به شکل موشک قراردارد که می توانید با کلیک کردن بر روی آن به بخش دایرکت وارد شوید. در این صفحه علامت + را کلیک کرده که در این قسمت یک چت خصوص به دنبال کلیک کردن آن ایجاد می شود.

3-در این قسمت نوبت به انتخاب مخاطبان برای ساخت گروه می رسد.از بخش سرچ می توانید مخاطب مورد نظر خود را جستجو کنید و پس از انتخاب هر کدام از اعضای گروه، گزینه chatرا کلیک کنید.

4-با کلیک بر روی چت، در این قسمت پیامی را در نظر گرفته و ارسال کنید. شما با ارسال کردن پیام توانستید به همین راحتی در اینستاگرام یک گروه متشکل از چندین اعضای گروه بسازید. از قسمت Share a photo or a video به راحتی می توانید محتوای چند رسانه ای به اشتراک بگذارید یا  اینکه از بخش Send message متن پیامی ارسال کنید.

5-پس از ساخته شدن گروه نوبت به نام گذاری برای گروه است. یکی از نکات مربوط به آموزش ساخت گروه در اینستاگرام این است که شما می توانید یک گروه 32 نفره تشکیل دهید.

برای مشاهده قیمت و خرید لپ تاپ استوک باکیفیت می توانید اینجا کلیک کنید.

مزیا و معایب ساخت گروه در اینستاگرام

مزیا و معایب ساخت گروه در اینستاگرام

ایجاد گروه آن هم در اینستاگرام با مزایا و معایب زیادی همراه است که در ادامه مزایا و معایب ایجاد گروه در اینستاگرام را بیان خواهیم کرد.

مزیت های ساخت گروه در اینستاگرام 

ساخت گروه در اینستاگرام به طور معمول یک گروه با رابطه صمیمی و دوستانه ایجاد می کند و اعضای گروه نیز می توانند محتواهایی جذاب و مورد علاقه خود را با دیگران در گروه به اشتراک بگذارند.

با ساخت گروه در اینستاگرام به طور معمول یک همکاری متقابل بین اعضای گروه ایجاد می شود. اعضای گروه با ارسال پیام متنی و تصویری می توانند از موضوعات کاری یکدیگر مطلاع شوند و نظرات یکدیگر را به اشتراک بگذارند.

زمانی که چندین اعضای در یک گروه قعالیت می کند به طور مسلم  نیازی به ارسال محتوا به صورت تک تک به همه افراد نیست و البته ارسال محتوا به صورت جداگانه زمان بر است. با این حال یکی از مزیت های قابل توجه ساخت گروه در اینستاگرام، تسریع در اشتراک گدذاری اطلاعات است.

 

معایب ساخت گروه در ایستاگرام 

یکی از معایب آموزش ساخت گروه در ایستاگرام این است که در اینستاگرام تنها می توانید یک گروه با تعداد اعضای 32 نفره را تشکیل دهید این در حالی است که در تلگرام و واتساپ محدودیتی برای تعداد اعضای گروه نیست.

بر ای وارد شدن در گروه ایستاگرام نیاز به حداقل تعداد فالورهای مشخص است.

پیگیری کردن همه پست ها در ایستاگرام وقت زیادی را از شما می برد که این امر موجب بازدهی پایین ساخت گروه در اینستاگرا م می شود و شما را با کمبود وقت مواجه می کند.

نحوه حذف گروه در اینستاگرام

چگونه گروه اینستاگرامی را حذف کنیم

اگر تمایل به حذف گروه اینستاگرامی را دارید شما به عنوان مدیر گروه می توانید به بخش تنظیمات گروه مراجعه کرده و از آن قسمت گزینه End chat را کلیک کنید. با کلیک کردن بر روی این گزینه، گروه و اعضای آن حذف خواهند شد.

نتیجه

ما در این مقاله آموزش ساخت گروه اینستاگرام را به صورت ساده برای شما طی چندین مرحله بیان کردیم. شما با ساخت گروه  در اینستاگرام می توانید به راحتی پیام های خود را به اشتراک بگذارید. شما به عنوان یک مدیر گروه می توانید با توجه به سلیقه خود تنظیمات گروه را سفارشی سازی کنید.شما با ساخت گروه می توانید یک گروه با اعضای 32نفره بسازید و هر گونه پیام متنی و تصویری را با دیگر اعضای گروه به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول آموزش ساخت گروه در اینستاگرام

یکی از مهمترین مزیت ساخت گروه در اینستاگرام چیست؟

یکی از بزرگترین مزیت ساخت گروه در اینستاگرام در واقع ارسال پیام به همه اعضای گروه است که این امر موجب تسریع  و سهولت در ارسال پیام می شود.

مراحل تغییر نام گروه چیست؟

یک مدیر گروه می تواند نام گروه را به دلخواه نامگذاری یا اینکه تغییر دهد.  مراحل تغییر نامگذاری گروه عبارت اند از:

 بازکردن صفخه اینستاگرام

کلیک روی آیکون زنده در  بالا و  سمت راست صفحه

باز کردن گروه چت

کلیک کردن بر روی نام گروه و تغییر دادن نام آن

چگونه می توان گروه ایستاگرام را ترک کرد؟

 رفتن به قسمت تنظیمات گروه و کلیل کردن بر روی گزینه ترک گروه، می توان گروه را به راحتی ترک کرد.

روش های پیشرفت در اینستاگرام کدام است؟

روش های مختلفی برای پیشرفت در اینستاگرام است که شامل شرکت در گروه های حمایتی اینستاگرام، تولید محتوا، غافل نشدن از هشت گذاری و کپشن اینستاگرام  است.

نظرات بازدیدکنندگان