نحوه اتصال هارد اکسترنال به ایکس باکس چگونه است ؟

نحوه اتصال هارد اکسترنال به ایکس باکس چگونه است ؟

بازی کنسول های امروزی به دلیل کیفیت قابل لمس با سری های پیش ازخود حجم بالایی دارند از این رو حافظه تهیه شده در خود کنسول ها برای گیمر ها و علاقمندان به بازی بسیار کم است و بعد از نصب چندین بازی حافظه کنسول شما پر میشود و برای نصب بازی های جدید احتیاج به یک حافظه جانبی دارید کنسول بازی ایکس باز نیز از این قضیه مستسنا نیستند و برای نصب بازی های بیشتر احتیاج به یک هارد اکسترنال دارد. یکی از سوالات متداول کاربران ایکس باکس نحو اتصال هارد اکسترنال به ایکس باکس خود است در ادامه این مقاله نحو اتصال هارد اکسترنال به ایکس باکس را برای شما عزیزان توضیح می دهیم.

کنسول ایکس باکس سری ایکس ، سری اس و ایکس باکس وان از چه هارد اکسترنال یا اینترنال پشتیبانی میکند. متاسفانه کنسول بازی ایکس باکس هر هاردی را پشتیبانی و اجرا نمیکند و باید چند مشخصه پایین را داشته باشد :

حافظه حداقل 256 گیگابایت تا 16 ترابایت

سرعت خواندن 5.500 مگابایت در ثانیه یا سریع‌ تر

نوع سوکت Socket 3 (Key M)

طبق اطلاعات ذکر شده در بالا حافظه هارد اکسترنال شما نباید از 256 گیگابایت کمتر باشد و همچنین نباید از 16 ترابایت بیشتر باشد زیرا کنسول ایسک باکس از ان پشتیبانی نمی کنند.

نوع پورت اتصال دهنده هارد شما به کنسول ایکس باکس باید مدل USB – 3 باشد. در کنسول های جدید پورت USB-2 پشتیبانی نمی شود.

نکاتی برای قبل از اتصال هارد اکسترنال به ایکس باکس

حتما یک پشتیبان گیری از اطلاعات هاردتان قبل از نصب داشته باشید این کار به دلیل این است که وقتی هارد تبدیل به یک حافظه قابل خواندن برای ایکس باکس می شود باید فرمت خاص خودش را داشته باشد و ایکس باکس تمام اطلاعات داخل هارد پاک می کند و به فرمت خود تغییر می دهد پس حتما قبل از نصب اطلاعات داخل هارد خالی کنید به دلیل تغییر فرمت هارد در دستگاه های دیگر از این هارد نمی توانید استفاده کنید پس در صورت استفاده مشترک بین چندین دستگاه برای ایکس باکس خود به طور جداگانه هارد تهیه کنید

نحو اتصال هارد اکسترنال به کنسول ایکس باکس سری ایکس و سری اس

کنسول را خاموش کنید.

حافظه اکسترنال HDD یا SSD خود را از طریق پورت USB به دستگاه متصل کنید. اگر به شکل صحیح اتصال انجام شده باشد یه پیام به صورت پاپ اپ (Pop-up) برای تان به نمایش در می آید.

گزینه FORMAT STORAGE DEVICE را بزنید.

یک اسم برای درایوتان انتخاب کرده و سپس دکمه منو را بزنید یا روی آیکونی که به شکل فلش است کلیک کنید.

گزینه KEEP CURRENT LOCATION را بزنید.

پس از این مراحل درایو جدید شما قابل استفاده خواهد بود.

نحوه اتصال هارد اکسترنال به XBOX OEN

ابتدا کنسول خود را خاموش کنید.

هارد دیسک خود را به یکی از درگاه های USB در کنسول Xbox One وصل کنید.

Xbox درایو را شناسایی می کند و از شما می خواهد که آیا می خواهید از آن به عنوان حافظه خارجی استفاده کنید. بگویید “بله” و درایو شما فرمت خواهد شد.

نکته : توجه داشته باشید که هر گونه اطلاعات درایو پاک می شود. همچنین توجه داشته باشید که فرمت Xbox اختصاصی است ، بنابراین دیگر نمی توانید از آن درایو به غیر از Xbox استفاده کنید.

تغییر فرمت هارد ایکس باکس

وقتی هارد تبدیل به یک حافظه برای ایکس باکس می شود باید فرمت هارد تغییر کند برای تغییر فرمت مراحل زیر را طی کنید.

بعد از اتصال کابل وارد تنظیمات شوید.

به قسمت srorageDevices بروید.

گزینه Format the hard drive را انتخاب نمایید.

بعد از تایید باید منتظر باشید تا هارد کاملا خوانده شود.

هارد را به عنوان یک پیش فرض کنسول انتخاب نمایید.

سخن پایانی

در کنسول های ایکس باکس از فرمت‌ های رایج هارد اکسترنال HDD و حافظه‌های SSD اکسترنال استفاده میکنید ، اما شما نمی‌توانید بر خلاف پلی استیشن ها سری 5 , 4 از حافظه‌های SSD اینترنال استفاده کنید.

نکته مهم تر که در مقاله بالا گفته شد این است که موقعی که هاردی برای ایکس باکس خود تهیه میکنید امکان استفاده در دیگر دستگاه ها را ندارید زیر فرمت هارد ایکس باکس پس از اتصال تغییر می کند و باید برای استفاده در دیگر دستگاه ها باید اطلاعات هارد پاک شود و برای اتصال دوباره باید فرمت هارد به مدل ایکس باکس تغییر کند.

نظرات بازدیدکنندگان