نحوه اتصال هارد به گوشی های اندرویدی چگونه است ؟

نحوه اتصال هارد به گوشی های اندرویدی چگونه است ؟

چگونگی اتصال هارد به گوشی سوال بسیاری از کاربران گوشی های اندرویدی است. امروزه با گسترش تکنولوژی نگه داری اطلاعات، جابه جای ان و همچنین خواندن ان با دستگاه های مختلف امری مهم می باشد. اکثر افراد برای نگه داری اطلاعات از هارد های اکسترنال استفاده میکنند. یکی از مزیت های هاردهای اکسترنال اتصال انها به دیگر دستگاه ها با کابل های رابط هستند اما سوالی که ممکن است برای برخی افراد پیش بیاید این است که ایا هارد های اکسترنال امکان اتصال به گوشی های امروزی را دارد؟

ممکن است بعضی اوقات هارد خود را همراه داشته باشید و بخواهید به اطلاعات داخل ان دسترسی پیدا کنید اما لپ تاپ یا به کامپیوتر خود دسترسی نداشته باشید، بهترین گزینه برای شما اتصال هارد اکسترنال خود به گوشی همراه خود است.

اما ایا برای اتصال هارد اکسترنال و خواندن هارد توسط گوشی یک کابل OTG کافی است؟

جواب این سوال را در ادامه برایتان توضیح میدهیم،پس همراه ما باشید

هنگام اتصال هارد اکسترنال به گوشی سامسونگ یا شیائومی امکان به وجود امدن دو خطا برای نخواندن هارد است و با حل این دو مشکل هارد شما با موفقیت به گوشی متصل شود. مشکل اول سازگار نبودن فرمت هارد با گوشی شما است؛ چرا که اندروید همه فرمتی را شناسایی نمی‌کند و فرمت هارد باید برای آن قابل شناسایی باشند

مشکل دوم هم این است که پورت USB گوشی انرژی کمتری نسبت به لپ تاپ دارد و برای همین نمی‌تواند به تنهایی انرژی لازم برای روشن شدن و کار کردن هارد را تأمین کند. درنتیجه هارد برای گوشی شما باز نمیشود

اتصال گوشی اندروید به هارد
تفاوت فرمت هارد برای اتصال به گوشی

اگر هارد خود را به کامپیوتر ویندوزی متصل کرده باشید فرمت آن NTFS خواهد بود و اگر آن را به مک بوک متصل کرده باشید فرمت HFS را به خود گرفته است. در هر دو صورت گوشی اندرویدی نمی‌تواند این فرمت‌ها را شناسایی و در نتیجه اطلاعات داخل هارد را نمایش دهد.

گوشی‌های اندرویدی فرمت FAT32 را شناسایی می‌کنند و به همین جهت باید هارد اکسترنال خود را با این فرمت مجدد راه‌اندازی کنید.
تغییر فرمت
برای تغییر فرمت هارد ان را باید به یک سیستم متصل کنید و فرمت هارد را exFAT تغییر دهید . درصورتی که فرمت هارد شما exFAT باشد نیازی به تغییر فرمت ندارید.
نکته مهم: قبل از انجام این کار در نظر داشته باشید که کلیه اطلاعات موجود به روی هارد شما حذف خواهد شد و حتما اطلاعات مهم خود را به یک فضای دیگر انتقال دهید و یا از هارد بک آپ بگیرید.

برای تغییر فرمت هارد مراحل زیر را طی کنید:

هارد را به سیستم متصل کنید؛

وارد This PC شوید و به روی هارد مورد نظر کلیک راست کنید؛

از منو گزینه Format را انتخاب کنید؛

در صفحه جدید از بخش Volume label نام هارد را تعیین کنید؛

مطمئن شوید که تیک مقابل Quick Format روشن باشد؛

از طریق گزینه File System فرمت را به روی exFAT تغییر دهید؛

گزینه Start را بزنید؛

کدام هارد ها امکان اتصال به گوشی را ندارند ؟

دو دسته هارد اکسترنال در بازار موجود است یکی از این دسته‌بندی‌ها انرژی مورد نیاز خود را از طریق اتصال به درگاه USB کامپیوتر دریافت می‌کند و مدل دیگر یک آداپتور مجزا برای تأمین انرژی دارد.

اگر هارد اکسترنال شما همراه خود اداپتور داشته باشد این مشکل برای شما پیش نمی‌آید اما از آنجایی که اکثرا هاردهای موجود از نوع نیستند در تامین انرژی دچار مشکل می شوند

هارد اکسترنال انرژی خود را از درگاه USB سیستم دریافت می‌کند در حالی که گوشی انرژی کافی برای تأمین برق هارد را ندارد و به همین دلیل هارد اکسترنال هنگام اتصال به گوشی شما اصلا روشن نمی‌شود. برای حل این موضوع باید از سیم رابطی به نام USB Y Cable استفاده کنید این سیم به گوشی متصل می‌شود و دو خروجی USB-A و Micro-USB را در اختیار قرار می‌دهد. شما باید هارد را به درگاه USB-A متصل کنید و از درگاه Micro-USB نیز برای اتصال به پاوربانک استفاده کنید. از این راه انرژی مورد نیاز هارد از پاوربانک تامین میشود و گوشی میتواند اطلاعات هارد شما را شناسایی کند.

نظرات بازدیدکنندگان