چگونه ایکس باکس را به لپ تاپ متصل کنیم ؟

چگونه ایکس باکس را به لپ تاپ متصل کنیم ؟

کنسول قدرتمند ایکس باکس محصول کشور ژاپن است که جایگاه خاصی در بازار کنسول های بازی دارد. وصل شدن ایکس باکس به لپ تاپ در مواقعی که تلوزیون شما از کابل HDMI یا زمانی که به نمایشگر مناسب دسترسی ندارید، گزینه خوبی است. مخصوصا اگر لپ تاپ شما از کیفیت 4k پشتیبانی می کند یک روش بسیار عالی برای یک بازی مهیج و باکیفیت است، زیرا زمانی که از کنسول ایکس باکس استفاده می کنید و متوجه میشود کیفیت تصویر مناسب نیست لذت بازی های جذاب این کنسول برایتان کم می شود.

اتصال کنسول ایکس باکس به لپ تاپ به دو روش امکان پذیر است :

در روش اول با استفاده از کابل HDMI است که ما این روش را توصیه می کنیم. زیرا در این روش تصاویر کیفیت خود حفظ و یا به اصطلاح Stabel تری را به ما می دهد.

در روش دوم اتصال از طریق شبکه بیسیم یا Wifi برقرار می گردد که بسیار ساده بوده و در ادامه این روش را نیز برای شما شرح می دهیم.

روش اول وصل کردن ایکس باکس به لپ تاپ با کابل HTMI

ابتدا کنسول را در همان حالت خاموش کابل HDMI را به دستگاه متصل کنید و بعد کنسول را روشن کنید.

سپس یک سر دیگر کابل HDMI را به لپ تاپ وصل کنید.

در این مرحله در صورتی که اتصال به درستی انجام شده باشد لپ تاب به صورت خودکار دستگاه را متصل تشخیص می دهد.

پس از وصل ایکس باکس به لپ تاپ میتوانید به تنظیمات صفحه نمایش رفته و صفحه نمایش را به سبکی که دوست دارید (مقدار نور تنظیم رنگ کیفیت تصور) تنظیم کنید.

روش دوم اتصال ایکس باکس به لپ تاپ از طریق Wifi

در ابتدا این روش ضروری است نرم افزار ایکس باکس را از وبسایت رسمی شرکت مایکروسافت دانلود و نصب کنید

پس از نصب نرم افزار در لپتاپ وارد اکانت Xbox Live شوید.

کنسول ایکس باکس را روشن کنید.

از قسمت اتصالات ایکس باکس را به یک شبکه Wifi وصل کنید.

پس از وارد شدن به حساب ایکس باکس خود در لپ تاپ گزینه اتصال را انتخاب کنید و مطمئن شوید هر دو دستگاه به یک شبکه Wifi وصل شده اند.

اکنون میتوانید تصویر ایکس باکس را روی نمایشگر لپ تاپ مشاهده کنید.


اتصال ایکس باکس به لپ تاپ با HDMI روش قابل اطمینان تری است؛ زیرا تصاویر دریافتی از این طریق کیفیت و پایداری بهتری داشته و جای هیچ گونه نگرانی از بابت قطع شدن اتصال و یا افت کیفیت نخواهد بود در صورتی که یک شبکه Wi-Fi پایدار و قدرتمند داشته باشید، می‌توانید XBOX خود را از طریق وایفای نیز به لپ تاپ وصل کرده و از بازی‌ های خود نهایت لذت را ببرید.

اگر در این زمینه مشکل دارید یا تجربه اتصال این دو گجت به یکدیگر را دارید، در نظرات همین پست برای سایر کاربران کی لپ به اشتراک بگذارید.

نظرات بازدیدکنندگان