ساعت های هوشمند چه مشکلاتی دارند ؟ نحوه رفع آن ها چگونه است ؟

ساعت های هوشمند چه مشکلاتی دارند ؟ نحوه رفع آن ها چگونه است ؟

ساعت های هوشمند که چند سالی است در میان افراد محبوبیت بالایی پیدا کرده است. برند های مانند اپل ، سامسونگ ، انر ، شیاومی و ... در این بازار باهم دیگر رقابت کرده و با ارتقا و افزودن ویژگی های مختلف به ساعت های هوشمند شان ، کاربران را برای خرید ساعت های هوشمند ترقیب می کنند.

در هنگام ساخت این ساعت ها ، اپلیکیشنی همراه ان برای کنترل و تنظیم ساعت ساخته میشود و با کمک ان کاربران میتوانند ساعت خود را تنظیم و ویژگی های ان را کنترل کنند. ساعت های هوشمند ،به صورت بی سیم ( بلوتوث و wifi) به گوشی همراه متصل می شود و اطلاعات گوشی همراه را روی نمایشگر خود نشان می دهد.

ساعت های هوشمند مانند هر دستگاه الکترونیکی دچار مشکلات و خرابی هایی میشوند که با هم در این مقاله پیگیری می کنیم.

روشن نشدن ساعت هوشمند

یکی از رایج ترین مشکلات ساعت های هوشمند روشن نشدن خود ساعت است که دلایل مختلفی دارد

1.خالی بودن باتری: ساعت های هوشمند مانند هر وسیله الکترونکی که در اطراف ما قرار دارد وقتی باتری ان خالی باشد روشن نمیشود . اگر ساعت هوشمند شما هم روشن نمیشود ان را به شارژروصل کنید و مطمئن شوید ساعت هوشمند شما در حال شارز شدن است.در برخی موارد ممکن است شارژر شما خراب و معیوب باشد از صحت شارزر خود مطمئن شوید

2.هنگ کردن ساعت: ساعت هوشمند شما ممکن است هنگ کرده باشد، دراین صورت آن راباید راه اندازی مجدد کنید .برای راه اندازی مجدد میتوانید با جست و جو مدل ساعت خود در اینترنت نحو این کار را یاد بگیرید. در اکثر ساعت های هوشمند با نگه داشتن دکمه های کناری ساعت را فشار دهید و چند لحظه نگه دارید تا دوباره راه اندازی شود، در صورت هنگ کردن ساعت هوشمند شما با این روش درست می شود.

فعال شدن حالت Reserve Powe (قدرت ذخیره)

در زمانی که گزینه Reserve Powe ساعت هوشمند شما فعال باشد، به دلیل صرفه جویی در انرژی فقط ساعت را در صفحه نمایش نشان میدهد، در صورتی که ساعت شما رو این حالت رفته باشد، باید ساعت را دوباره راه اندازی کنید.در این حالت دکمه جانبی کنار ساعت را چند ثانیه فشار دهید تا راه اندازی مجدد شروع شود.

4.خاموش بودن پرده صفحه :در این حالت ساعت هوشمند شما خاموش است و از طریق صدا دستورات را انجام خواهد داد.در این صورت وارد اپلیکیشن ساعت خود شوید، قسمت general بروید، گزینه voiceOver را غیرفعال و در آخر پرده صفحه به این صورت خاموش و مشکل برطرف خواهد شد.

5. مراجعه به متصدی تعمیرات: در صورتی یکه با روش های بلا ساعت شما روشن نشد با مراجعه به تعمیرگاه های الکترونیکی مراجعه کنید ، شاید یکی از قطعات ساخت شما به تعمیرات احتیاج داشته باشد.

وصل نشدل ساعت هوشمند به گوشی 

یکی دیگر از مشکلات ساعت های هوشمند متصل نشدن ساعت به گوشی همراه است، در ادامه باهم برخی مشکلات در اتصال راارزیابی میکنیم.

گوشی و ساعت هوشمند خود را یک بار خاموش و روشن کنید.

از اپدیت بودن اپلیکیشن ساعت هوشمند خود ، گوگل سرچ، Android Wear مطمئن شوید.

بلوتوث خود یکبار خاموش و روشن کنید.

اگر ساعت شما با روش های بالا به گوشی خود متصل نشد، اتصال گوشی به ساعت را قطع کنید و دوباره وصل کنید.

برای این کار وارد منو ساعت شوید

گزینه Disconnect را انتخاب کرده و مجدد Connect را انجام دهید.

راه حل دیگر این است اپلیکشن ساعت هوشمند خود را پاک کنید و یک بار دیگر نصب کنید، و مراحل اتصال را دوباره از اول انجام دهید.

3- اتصال ساعت هوشمند اندرویدی به آیفون:

قبل از اتصال باید ببینید آیا ساعت هوشمند امکان اتصال به گوشی آیفون را دارد؟؟ معمولا اکثر ساعت های هوشمند امکان اتصال به گوشی های آیفون را دارند، البته آیفون هایی با Ios 8.2 به بالا را دارد.با انجام مراحل زیر ساعت هوشمند اندرویدی خود را به آیفون متصل کنید:

1. برنامه Android Wear را برروی آیفون خود نصب کنید.

2. ساعت اندرویدی خود را روشن کنید و آن را ریست کنید.

3. پس از دانلود و نصب برنامه Android Wear مراحل اولیه را انجام بدهید تا به صفحه Connect To Your Watch برسید.

4. در ساعت اندرویدی خود زبان را انتخاب کنید و مراحل را انجام دهید تا به صفحه Connect Your Watch بروید.

5. بر روی مدل ساعتی که روی گوشی نشان داده شده ضربه بزنید تا همگام سازی از طریق بلوتوث فعال شود.

عدم دریافت اعلان ها در ساعت های هوشمند

یکی از مهم ترین کار های ساعت های هوشمند دریافت و نشان دادن اعلانات در صفحه نمایش خود است، یکی دیگی از مشکلات رایج این ساعت ها نشان ندادن اعلانات است.در این شرایط مطمئن شوید ساعت هوشمند شما و گوشی همراه خود از اخرین نسخه سیستم عامل مجهز است. در مرحله بعد اگر مشکل برطرف نشد ریستارت کنید ، سپس مراحل اتصال را دوباره انجام دهید. اگر بعد از راه‌اندازی مجدد ساعت و گوشی اعلانات شما در صفحه ساعت به نمایش درنیامد بهتر است که در منوی Settings ساعت هوشمند بروید.

مطمئن شوید حالت mute خاموش باشد.

به قسمت Settings در گوشی خود وارد شده و گزینه Apps را انتخاب کنید.

در اینجا دقت کنید همه نوتیفیکیشن‌ ها در حالت فعال باشد.

سخن اخر

ساعت های هوشمند به دلیل این که به تازگی در بازار های تکنولوژی وارد شدند ، دچار برخی مشکلات و خلل های هستند که برند های انها سعی می کنند این مشکلات را برطرف کنند و امکانات بهتری را برای کاربران خود به ارمغان بیاورند.

نظرات بازدیدکنندگان