بهترین افزونه وردپرس که باید در سال 2022 به آنها توجه کنید

بهترین افزونه وردپرس که باید در سال 2022 به آنها توجه کنید

 

وردپرس به عنوان یک سیستم مدیریت محتوای منبع باز (CMS) که به زبان PHP همراه با پایگاه داده MariaDB یا MySQL نوشته شده بود، منتشر شد و به عنوان یک سیستم انتشار وبلاگ توسعه یافت، اما برای پشتیبانی از انواع دیگر محتوای وب مانند انجمن ها، فهرست های پست سنتی، فروشگاه اینترنتی ، بعدها تکامل یافت. این مقاله در مورد بهترین افزونه وردپرس صحبت می کند که می توانید در سال 2022 از آنها استفاده کنید. که شامل افزونه های وردپرس رایگان و افزونه هایی است که باید برای آنها هزینه کنید. همچنین قبل از بررسی بهترین افزونه های وردپرس، مقدمه مختصری از وردپرس ارائه می کند.

وردپرس چیست؟

وردپرس در حال حاضر یکی از پرکاربردترین CMS ها در بازار است که بیش از 41 درصد از 10 میلیون وب سایت برتر از آن استفاده می کنند. وردپرس همچنین در زمینه‌های دیگری مانند سیستم‌های نمایش فراگیر (PDS) (دامنه‌های کاربردی مانند مراقبت‌های بهداشتی، محاسبات و غیره) کاربرد دارد.

برای شروع کار بر روی وردپرس، باید آن را روی یک وب سرور نصب کنید، جایی که یک کامپیوتر بسته نرم افزار WordPress.org را اجرا می کند تا به عنوان میزبان شبکه یا به عنوان بخشی از یک سرویس میزبانی مانند WordPress.com خدمت کند. شما می توانید از یک کامپیوتر محلی برای اهداف یادگیری و تست تک کاربره استفاده کنید.

وردپرس با هدایت تمام درخواست‌های URI غیراستاتیک به یک فایل PHP، پیوندهای دائمی قابل خواندن توسط انسان را تضمین می‌کند. این فایل می تواند URI را تجزیه و صفحه مورد نظر را شناسایی کند.

ویژگی های کلیدی وردپرس

در اینجا چند ویژگی کلیدی وردپرس آورده شده است:

سهولت انتشار در ورپرس:

وردپرس به دلیل آسان بودن انتشار هر نوع محتوایی در اینترنت محبوب شد. می‌توانید صفحات و پست‌ها را منتشر کنید ، انواع مختلف رسانه‌ها را به آن وصل کنید و با چند کلیک آنها را یکپارچه قالب‌بندی کنید. هنگامی که جزئیات را مشخص کردید، می توانید فقط با یک کلیک با وردپرس محتوای خود را در وب دریافت کنید.

ابزارهای انتشار: شما می توانید محتوای خود را به صورت یکپارچه با وردپرس مدیریت کنید. می‌توانید به بازبینی‌های پست نگاهی بیندازید، پیش‌نویس‌ها ایجاد کنید و حتی انتشارات را برنامه‌ریزی کنید. شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید محتوای خود را خصوصی یا عمومی کنید. اگر می‌خواهید برخی از محتواها را خصوصی کنید، می‌توانید آن را با یک رمز عبور بدون دردسر ایمن کنید.

سادگی: رابط وردپرس به شما امکان می دهد با یک رابط کاربری ساده برای تکمیل تجربه کاربری خود، انتشار را خیلی سریع انجام دهید.

مدیریت کاربر: شما می توانید سطوح مختلف دسترسی برای وب سایت خود را تعیین کنید.اغلب هر وب سایت با چندین نفر مرتبط است. یک ویرایشگر روی محتوا کار می کند، مدیر سایت را مدیریت می کند، مشارکت کنندگان و نویسندگان محتوا را می نویسند، و مشترکین یک نمایه برای مدیریت دارند.

انعطاف‌پذیری: وردپرس به شما امکان می‌دهد تقریباً هر نوع وب‌سایتی را که می‌توانید تصور کنید، از یک وبلاگ شخصی گرفته تا یک وب‌سایت تجارت الکترونیک، توسعه دهید. می توانید وب سایت خود را با تم های سفارشی ساخته شده برای موارد استفاده خاص بهبود بخشید و آن را با افزونه های مختلف تکمیل کنید تا روی رابط کاربری بهتر خود کار کنید. وردپرس همچنین به شما این آزادی را می دهد که از ابتدا یک وب سایت بسازید و آن را تا تکمیل در کوتاه ترین زمان ممکن بسازید.

بهینه‌سازی شده برای سئو: وردپرس برای سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو) بهینه شده است. برای دستیابی به یک کنترل دقیق تر SEO، می توانید از پلاگین های مختلف SEO ارائه شده توسط وردپرس استفاده کنید.

مدیریت رسانه: امکان افزودن یکپارچه رسانه برای یک CMS ضروری است. با وجود وردپرس، می‌توانید به سادگی رسانه را به آپلودکننده بکشید و رها کنید تا آن را به وب‌سایت خود اضافه کنید. جدا از توانایی اضافه کردن زیرنویس و متن جایگزین، وردپرس دارای چند ابزار ویرایش تصویر است که می توانید با آنها بازی کنید.

نصب و ارتقاء آسان: نصب و ارتقاء وردپرس بسیار آسان است. میزبان های وب متعددی نصب کننده های WP با یک کلیک را ارائه می دهند. اگر یک برنامه FTP را ترجیح می دهید، می توانید با ایجاد یک پایگاه داده، آپلود وردپرس با FTP و سپس اجرای نصب کننده شروع کنید.

چرا به پلاگین وردپرس نیاز دارید؟

پلاگین های وردپرس بلوک های سازنده سایت وردپرس شما هستند. افزونه های وردپرس در فراهم آوردن عملکردهای مهم به وب سایت شما بسیار مفید هستند، خواه افزایش سرعت سایت، بهبود سئو، افزودن فرم های تماس، ارائه گزینه های ایمیل یا ایجاد یک فروشگاه آنلاین باشد.

بهترین افزونه وردپرس

 

شما می توانید از بین هزاران افزونه رایگان و ممتاز برای افزودن و دانلود انتخاب کنید. در بخش بعدی، نگاهی به چند افزونه وردپرس می اندازید که می توانند برای هر مورد استفاده تجاری مفید باشند.

24 افزونه برتر وردپرس برای جذاب کردن وب سایت شما

در اینجا بهترین 24 افزونه وردپرس وجود دارد که می توانید برای افزایش جذابیت بصری وب سایت خود از آنها استفاده کنید:

1.WooCommerce

اگر مایل به فروش خدمات یا محصولات در وب سایت خود هستید، می توانید از افزونه تجارت الکترونیک ارائه شده توسط وردپرس استفاده کنید:

WooCommerce به عنوان یکی از بهترین افزونه های وردپرس برای تجارت الکترونیک در رقابت پیشرو است. با استفاده از این، می توانید به راحتی وبلاگ وردپرس خود را به یک فروشگاه کاملاً کاربردی تبدیل کنید.

به دلیل سفارشی سازی تقریباً بی حد و حصر، می توانید همه چیز را از محصولات فیزیکی گرفته تا محصولات دیجیتال بفروشید، رتبه بندی ها و بررسی ها را نشان دهید، تصاویر نامحدودی را برای هر محصول تنظیم کنید، عملکردهای فیلتر یا مرتب سازی را اضافه کنید، قیمت گذاری و اشتراک های سطحی را فعال کنید و موارد دیگر. بهترین نکته در استفاده از WooCommerce رایگان بودن آن است. از آنجایی که WooCommerce توسط همان شرکت سیستم مدیریت محتوا وردپرس (Automattic) ساخته شده است، تضمین می کند که کسب و کار شما بر اساس یک افزونه قابل اعتماد و با کیفیت ساخته شده است.

 

WooCommerce به دلیل قابلیت سفارشی سازی بالا به شما امکان می دهد ابزار را با نیازهای دقیق خود تطبیق دهید، یک انتخاب همه جانبه برای میلیون ها وب سایت وردپرسی است که یک فروشگاه آنلاین دارند.

2.WP Forms

WP Forms یکی از بهترین پلاگین های وردپرس است که به دلیل فرم های خود شناخته شده است که قدرت خود را در این بازار تثبیت کرده است. این یک ابزار مبتدی پسند است که فرآیند اضافه کردن فرم ها را به سایت وردپرس شما ساده می کند. می توانید فرم هایی را با سازنده کشیدن و رها کردن بدون کد ایجاد کنید، که به شما امکان می دهد هر فیلد فرمی را که می خواهید به ترتیب دلخواه خود اضافه کنید.

نسخه رایگان WP Forms ویژگی‌های اولیه فرم تماس مانند اعلان‌های ایمیل، CAPTCHA، فیلدهای فرم و موارد دیگر را ارائه می‌کند. از سوی دیگر، نسخه پریمیوم، قابلیت‌های بیشتری مانند امکان ایجاد فرم‌های چند صفحه‌ای، افزودن عملکرد نظرسنجی، همراه با ادغام را در اختیار شما قرار می‌دهد.

WP Forms در درجه اول به دلیل رابط کاربری آسان آن توصیه می شود. می‌توانید از آن برای گرفتن هر اطلاعات کاربری که نیاز دارید، از نظرسنجی‌های عمیق گرفته تا اطلاعات تماس، استفاده کنید.

3.MonsterInsights

MonsterInsights به عنوان یکی از بهترین افزونه های وردپرس برای گوگل شناخته می شود. Monster Insights به شما این امکان را می دهد که وب سایت خود را به درستی به Google Analytics متصل کنید تا بتوانید دقیقاً تعداد افراد وب سایت شما را پیدا کرده و از آنها استفاده کنید.

 

MonsterInsights ابزاری مفید است که می تواند تمام آمارهای مهمی را که در حال حاضر در داشبورد وردپرس مهم هستند نشان دهد. سپس می توانید وب سایت خود را بر این اساس ارتقا دهید تا درآمد، مشترکین و ترافیک خود را به شدت بهبود بخشید.

  1. Yoast SEO

Yoast SEO یکی از پرمخاطب ترین افزونه های وردپرس است که بهینه سازی پست ها و صفحات خود را برای رتبه بالاتر در موتورهای جستجو آسان می کند. Yoast SEO قالب‌های مفیدی را برای توضیحات و عناوین متا در اختیار شما قرار می‌دهد، و اطمینان می‌دهد که چگونه این اطلاعات را تحت بهترین شیوه‌های سئو ایجاد کنید. با Yoast SEO، می توانید محتوای خود را هم از نظر کلمات کلیدی و هم از نظر خوانایی تجزیه و تحلیل کنید. این به شما امکان می دهد محتوای با کیفیت برای داشتن رنکینگ بالا در گوگل ایجاد کنید.

به شدت توصیه می شود زیرا کمک تاکتیکی نیز برای درخشش محتوای شما در SERP ها جدا از بهبود سئو خودکار ارائه می دهد.

5.پلاگین Elementor برای وردپرس

Elementor یکی از برترین افزونه های وردپرس است که برای صفحه سازی برای CMS وردپرس استفاده می شود. Elementor به شما امکان می دهد آرایه وسیعی از عناصر صفحه را با رابط WYSIWYG بکشید و رها کنید. بنابراین، می‌توانید وب‌سایت ایده‌آل خود را به سادگی با کشیدن و کلیک کردن روی عناصر مورد نظر خود در قسمت سازنده با Elementor بسازید. برای انجام همین کار به دانش کدنویسی نیاز ندارید.

Elementor به دلیل سادگی، سازگاری با بسیاری از تم های وردپرس و سهولت استفاده، یکی از بهترین افزونه های وردپرس است که بسیار توصیه می شود. همچنین فهرست گسترده ای از عناصر صفحه را ارائه می دهد که می توانند به راحتی به هر صفحه اضافه شوند و یک سایت بسیار موثر ایجاد کنند.

  1. Constant Contact

ایمیل همچنان قابل اعتمادترین و موثرترین ابزار بازاریابی است که به عنوان یک صاحب کسب و کار در اختیار شماست. این به شما امکان می دهد حتی پس از اینکه بازدیدکننده سایت شما را ترک کرد با کاربران خود در ارتباط باشید. Constant Contact یکی از محبوب ترین ارائه دهندگان خدمات ایمیل مارکتینگ در جهان است که راه اندازی سریع و آسان بدون پیش زمینه کدنویسی را برای کاربران فراهم می کند.

Constant Contact همچنین می تواند به خوبی با پلاگین های محبوب نسل اصلی برای وردپرس مانند WPForms و OptinMonster کار کند.

  1. All in one SEO

All in One SEO (AIO SEO) یکی از پرمخاطب ترین افزونه های وردپرس است که به دلیل مدیریت گسترده سئوی سایت و بهینه سازی برای رتبه بالاتر سایت در نتایج گوگل شناخته شده است. AIO SEO به شما این امکان را می دهد که ممیزی های گسترده سایت را انجام دهید تا به سلامت سایت فعلی خود نگاه کنید. همچنین به شما درک بهتری از مکان هایی که می توانید به روز رسانی کنید، می دهد. در هر صفحه، این امکان به شما داده می‌شود که مواردی مانند برچسب‌های عنوان، توضیحات متا و موارد دیگر را تغییر دهید. جدای از این، اگر به دنبال راه اندازی و اجرای سریع هستید، AIO SEO یک جادوگر راه اندازی برای تغییر سریع تنظیمات بر اساس نیازهای منحصر به فرد یک صنعت در خود جای داده است.

توصیه می شود اگر به تازگی یاد می گیرید چگونه وب سایت خود را بهینه کنید، از AIO SEO استفاده کنید زیرا AIO SEO یک راه حل جامع و کاربرپسند برای بهبود و نظارت بر سئوی صفحه شما ارائه می دهد. ابزارها و داشبورد بصری هستند و به صاحبان وب سایت با تجربه و جدید کمک می کنند تا در رتبه بالاتری قرار گیرند.

 

 8.افزونه Jetpack در وردپرس

Jetpack توسط Automattic به عنوان یکی از بهترین افزونه های چند منظوره وردپرس طراحی شده است که می تواند به شما در طراحی، بازاریابی و امنیت کمک کند. در میان مجموعه وسیعی از ویژگی‌های آن، می‌توانید چندین تم وردپرس، فیلتر هرزنامه، اسکن بدافزار، نظارت بر زمان خرابی، ارسال خودکار رسانه‌های اجتماعی، CDN، امنیت ورود به سیستم، بارگذاری تصاویر و موارد دیگر را بیابید.

  1. MemberPress

ممبرپرس یکی از بهترین افزونه‌های وردپرس است که می توانید با استفاده از وردپرس، انجمن‌ها، دوره‌های آنلاین و سایت‌های عضویت ایجاد کنید. می توانید اشتراک ایجاد کنید و دسترسی به محتوا را برای کاربران بر اساس طرح های اشتراک آنها محدود کنید. این به خوبی با تمام راه حل های پرداخت محبوب مانند PayPal، Stripe، Authorize.net و بسیاری دیگر کار می کند.

همچنین می توانید MemberPress را با تمام پلتفرم های بازاریابی ایمیلی محبوب مانند ConvertKit، MailChimp و غیره متصل کنید.

  1. SeedProd

SeedProd یکی از معتبرترین افزونه های وردپرس است که می توان از آن برای صفحه سازی استفاده کرد. SeedProd در صفحات فرود تخصص دارد، بنابراین، اگر به کمک نیاز دارید تا صفحات فرود با تبدیل بالا را ایجاد کنید، SeedProd به شما اجازه می دهد این کار را به راحتی انجام دهید.

از آنجایی که SeedProd روی صفحات فرود تمرکز می کند، عناصر صفحه خاصی را ارائه می دهد که به طور خاص برای تبدیل بازدیدکنندگان ساخته شده اند. جدا از صفحات فرود، گزینه های قالب صفحه برای فروش محصول، وبینارها، صفحات 404، تشکر، حالت نگهداری و صفحات به زودی وجود دارد. SeedProd می‌داند که هر یک از موقعیت‌های ذکر شده در بالا نشان‌دهنده فرصت‌هایی برای تبدیل است، بنابراین ویژگی‌های سازگار را بر این اساس فراهم می‌کند. به شدت توصیه می شود زیرا به بازدیدکنندگان شما کمک می کند اولین تاثیر عالی داشته باشید.

 

 

 

 

نظرات بازدیدکنندگان