تفاوت کارت گرافیک های NIVIDA و AMD در چیست؟

تفاوت کارت گرافیک های NIVIDA و AMD در چیست؟

Nvidia GeForce GTX و AMD Radeo هر دو مجموعه ای از کارت های گرافیک یا GPUs (واحد پردازش گرافیک) هستند که برای بازی استفاده می شوند. این محصولات در صنعت بازی بسیار شناخته شده و معروف هستند. کارت های گرافیک باعث اجرای روان بازی های ویدیویی می شود. این دو محصول شباهت هایی با هم دارند اما تفاوت بسیاری نیز دارند که ما در این مقاله به معرفی تفاوت این دو می پردازیم.
Nvidia GeForce GTX و تقاوت آن باAMD Radeon
تفاوت اصلی Nvidia GeForce GTX و AMD Radeon این است که Nvidia GeForce GTX از مانیتور G-SYN استفاده می کند، در حالی که کارت گرافیکAMD Radeon از مانیتور FreeSync استفاده می کند. این مانیتورها به همگام سازی نرخ تازه سازی نمایشگر کمک می کنند.
Nvidia GeForce GTX یک کارت گرافیک یا GPU است که برای بازی ها کاربرد دارد. این کارت گرافیک در بین گیمرها کاملاً شناخته شده است و محصولی پرتقاضا می باشد.

Nvidia GeForce GTX گران‌تر و با قیمت ‌تر است، زیرا از مانیتورها و محصولات پریمیوم و با قیمت بالا استفاده می‌کند. بنابراین، Nvidia GeForce GTX متقاضی و یا مشتری کمتری نسبت به کارت گرافیک های AMD دارد.
AMD Radeon یک کارت گرافیک یا GPU است این محصول هم برای بازی ساخته شده است. این کارت گرافیک در بین گیمرها و همچنین طرفداران بازی کاملاً شناخته شده و مورد تقاضا است. AMD Radeon در مقایسه با Nvidia GeForce GTX ارزان‌تر است زیرا از مانیتور ارزان‌تر و محصولات ارزان‌تر نسبت به قبلی استفاده می‌کند. بنابراین، کارت های AMD Radeon نسبت به GeForce GTX برای افراد بیشتری در دسترس است و مشتریان بیشتری خواهان خریداری این محصول می باشند.


آشنایی با گرافیک Nvidia GeForce GTX


Nvidia GeForce GTX یک کارت گرافیک است که برای لپ تاپ های گیمینک کاربرد دارد. این مدل کارت های کرافیگ از مانیتور G-SYNC استفاده می کند که کیفیت و قیمت بالایی دارد. بنابراین، Nvidia GeForce GTX نسبت به AMD Radeon گران قیمت تر می باشد، زیرا از یک مانیتور پریمیوم استفاده می‌کند.
گرافیک های Nvidia از پردازنده CUDA استفاده می کند که یکی از بهترین های موجود در این حوزه می باشد. Nvidia GeForce GTX سرعت حافظه بیشتری نسبت به رقیب خود یعنی کارت گرافیک های AMD دارد. GeForce یک درایور آماده بازی می باشد که بهترین عملکرد بازی را از زمان استفاده از آن ارائه می دهد.
کارت گرافیک های Nvidia تجربه ایی لذت بخش و واقعی تر از بازی ها را ارائه می دهد. این کارت گرافیک نسبت به AMD عملکر بهترو همیچنین بالاتری دارد. اما به دلیل قیمت بالاتری که دارد، کمتر در دسترس مشتریان می باشد.

تفاوت کارت گرافیک های NIVIDA و AMD در چیست؟


کارت گرافیک AMD Radeon چیست؟


AMD Radeon یک کارت گرافیک یا GPU است که برای بازی طراحی شده است. AMD Radeon از مانیتور FreeSync استفاده می کند که در مقایسه با مانیتور G-SYNC ارزان قیمت تر است. بنابراین، AMD Radeon نسبت به Nvidia GeForce GTX کم‌هزینه تر می باشد، زیرا از مانیتور ارزان‌تری در مقایسه با Nvidia استفاده می‌کند که از یک مانیتور پریمیوم و گران قیمت استفاده می‌کند.
سرعت حافظه AMD Radeon کمتر از Nvidia GeForce GTX می باشد. AMD Radeon عمدتاً به DirectCompute و OpenCL متکی است. این پردازنده ها به خوبی پردازنده CUDA مورد استفاده توسط Nvidia نمی باشند.
AMD Radeon از نظر عملکرد به خوبی Nvidia نیست زیرا AMD کارت های رده بالای خوبی مانند NIVIDAتولید نکرده است. با این حال، کارت‌های AMD Radeon به دلیل قیمت ارزان‌شان نسبت به NIVIDA بیشتر در دسترس مشتریان قرار داد ویا به عبارت بهتر، افراد بیشتری خواهان خریداری آن هستند.


تفاوت های اصلی بین این دو کارت گرافیک Nvidia GeForce GTX و AMD Radeon چیست؟

1. Nvidia GeForce GTX از مانیتور G-SYNC استفاده می کند که کیفیت و قیمت بالایی دارد. از طرف دیگر، AMD Radeon از مانیتور FreeSync استفاده می کند که در مقایسه با مانیتور G-SYNC ارزان تر است.
2. Nvidia GeForce GTX از پردازنده CUDA استفاده می کند که یکی از بهترین های بازار است، در حالی که AMD Radeon عمدتاً به DirectCompute و OpenCL متکی است.

3. Nvidia GeForce GTX سرعت حافظه بیشتری نسبت به AMD Radeon دارد، در حالی که AMD Radeon سرعت حافظه کمتری نسبت به Nvidia GeForce GTX دارد.
Nvidia GeForce GTX .4 عملکرد بهتر و بالاتری نسبت به AMD Radeon دارد، در حالی که AMD Radeon از نظر عملکرد به خوبی GeForce GTX نیست زیرا AMD کارت های رده بالای خوبی مانند GeForce GTX تولید نکرده است.
Nvidia GeForce GTX .5 گران‌تر از AMD Radeon است. از سوی دیگر، AMD Radeon در مقایسه با Nvidia GeForce GTX ارزان‌تر است.
Nvidia GeForce GTX.6 برای مصرف کنندگان کمتر در دسترس است، در حالی که AMD Radeon ارزان تر و در دسترس مصرف کنندگان است.

نتیجه گیری:

Nvidia GeForce GTX و AMD Radeon هر دو مجموعه ای از کارت های گرافیک یا GPU (واحد پردازش گرافیک) هستند که برای بازی استفاده می شوند. با وجود شباهت‌هایی که دارند، GeForce GTX و AMD Radeon از بسیاری جهات با یکدیگر متفاوت هستند.

Nvidia GeForce GTX از مانیتور G-SYNC استفاده می کند که کیفیت و قیمت بالایی دارد و سرعت حافظه آن بیشتر از AMD Radeon است. Nvidia GeForce GTX از پردازنده CUDA استفاده می کند که یکی از بهترین های موجود در بازار است. NVIDIA نسبت به AMD Radeon عملکرد بهتر و سطح بالایی دارد. Nvidia GeForce GTX برای ارائه یک تجربه بازی روان شناخته شده است. نسبت به AMD Radeon گران‌تر و کمتر در دسترس مشتریان است.

AMD Radeon از مانیتور FreeSync استفاده می کند که در مقایسه با مانیتور G-SYNC ارزان تر است و سرعت حافظه کمتری نسبت به Nvidia GeForce GTX دارد. AMD Radeon عمدتاً به DirectCompute و OpenCL متکی است. از نظر عملکرد به خوبی GeForce GTX نیست. AMD Radeon همچنین در هر تجربه بازی تقویت می کند. نسبت به GeForce GTX برای مشتریان ارزان‌تر و در دسترس‌تر است.
تفاوت اصلی Nvidia GeForce GTX و AMD Radeon این است که Nvidia GeForce GTX و AMD Radeon از نمایشگرهای متفاوتی استفاده می کنند.

نظرات بازدیدکنندگان