هوش مصنوعی گوگل بارد Bard چیست؟ چه برتری نسبت به ChatGPT دارد ؟

هوش مصنوعی گوگل بارد Bard چیست؟ چه برتری نسبت به ChatGPT دارد ؟

هوش مصنوعی گوگل بارد (Google Bard) محصول گوگل در دنیای هوش مصنوعی ها است. پس از سر و صدای زیادی که چت جی پی تی به وجود آورد، شرکت گوگل نیز از این مسئله قافل نماند و هوش مصنوعی اختصاصی خود را عرضه کرد. در این مقاله بررسی می کنیم که گوگل بارد چه ویژگی هایی دارد، نحوه کار با آن به چه صورت بوده و آیا از chatGPT قوی تر است یا خیر ! در ادامه با کی لپ همراه باشید.

هوش مصنوعی گوگل بارد چیست؟

گوگل بارد، نسل جدید و نوین یک چت بات هوش مصنوعی است که برای ارتباط با کاربران و پاسخ به سوالات و نیازهای آن ها، از یک مدل زبانی به نام LaMDA و LaMDA2 استفاده می کند. درست است که این هوش مصنوعی تازه تاسیس تر و نوپاتر از چت جی پی تی است، اما ویژگی ها و مزایای بسیار عالی تری نسبت به سایر چت بات ها دارد.

مزایای هوش مصنوعی Google Bard

این هوش مصنوعی هنوز در مرحله آزمایشی قرار دارد، اما همین حالا نیز نیاز بسیاری از افراد را پاسخ می دهد ! محدودیتی در استفاده از گوگل بارد وجود نداشته و برای بیش از 100 زبان زنده دنیا در دسترس قرار گرفته است. بر خلاف chatGPT که ممکن است دیتای قدیمی و قبل از سال 2021 را به شما ارائه دهد، Google Bard یک چت بات کاملا بروز و آنلاین بوده و پاسخ های بهتری را ارائه می دهد. این چت بات به لطف شبکه‌ های عصبی و یادگیری عمیق بر پایه مدل های زبانی، توانایی این را در دارد که در لحظه و با دقت و سرعت بالایی جواب سوالات شما را بدهد ! شعر و داستان بنویسند، یک تکه کد برنامه نویسی به شما تحویل دهد یا یک متن پر از اشکال را برای شما تصحیح و بازنویسی کند.

نحوه استفاده از گوگل بارد چگونه است ؟

خبر خوش اینکه بر خلاف چت جی پی تی، نیاز به شماره غیر ایرانی برای استفاده از گوگل بارد ندارید! تنها ابزارهای تغییر آی پی برای انجام این کار کافی است. کافیست وارد سایت https://bard.google.com شده و با یک هوش مصنوعی باهوش و خلاق، به گفتگو بپردازید! برای استفاده از این سیستم، باید یک حساب گوگل تایید شده با بیش از 18 سال سن داشته باشید. سپس گزینه شرایط استفاده از خدمات  (Terms of service) را مطالعه و تایید کنید. برای این کار ابتدا دکمه More و سپس I Agree را بزنید تا شرایط استفاده را قبول کرده باشید. اکنون با زدن دکمه Continue وارد گوگل بارد می شوید! به همین راحتی ! نکته جالب توجه در رابطه با گوگل بارد این است که، این سیستم به صورت کامل به شبکه جستجو گوگل نیز متصل بوده و بر میان پاسخ هایی که به شما می دهد، به سایت های مرتبط نیز لینک ارجاع می کند. همین حالا سوال از هوش مصنوعی گوگل را به صورت آنلاین شروع کنید.

برای مثال ما از Google Bard خواستیم تا درباره لپ تاپ استوک توضیحاتی بنویسد. در تصویر زیر می بینید که توضیحات خوب و کاملی ارائه شده و سایت های برای مطالعه بیشتر در این زمینه معرفی گردیده است.  

آموزش گوگل بارد Google Bard

در صورتی که تجربه کار با گوگل بارد یا سایر چت بات های هوش مصنوعی را دارید، در نظرات این پست برای سایر کاربران کی لپ منتشر کنید.

نظرات بازدیدکنندگان