تلگرام پرمیوم چیست ؟ چه تفاوتی با تلگرام معمولی دارد ؟

تلگرام پرمیوم چیست ؟ چه تفاوتی با تلگرام معمولی دارد ؟

تلگرام پرمیوم، نسخه جدید این مسنجر پرکاربرد است که نسبت به نسخه رایگان، امکانات و قابلیت های بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهد. در اصل، این اپلیکیشن نسبت به نسخه عادی، دارای قابلیت های بیشتری است که معمولا در اپلیکیشن های پولی می توان به آن ها دست پیدا کرد. این امکانات تنها در این نسخه عرضه می شوند و نمی توان به واسطه نسخه رایگان تلگرام از آن ها استفاده نمود.

کاربرد تلگرام پرمیوم چیست ؟

در صورتی که شما تنها برای استفاده های حداقلی، نظیر تماس و ارسال پیام از این بستر استفاده می کنید، شاید نیازی به تهیه اشتراک پریمیوم نباشد. به عنوان مثال قابلیت استفاده و ملحق شدن به 500 کانال احتمالا برای شما کاربردی نخواهد بود. همچنین قابلیت های دیگری نظیر بیو طولانی تر، سازماندهی بهتر چت ها، تعداد بیشتر چت های پین شده و استیکر و اموجی های بیشتر، جزو قابلیت های جالب ولی غیر ضروری به شمار می آید. در این موارد می توان به امکانات نسخه رایگان اکتفا نمود.
اگر از بستر تلگرام به عنوان فضایی برای ذخیره سازی استفاده می کنید، تهیه نسخه پرمیوم تلگرام می تواند تصمیم مناسبی برایتان باشد. همچنین اگر تبلیغات کلافه تان می کند و به دنبال فضایی فاقد هرگونه تبلیغ هستید، می توانید از این اشتراک استفاده نمایید.

Telegram Premium

چرا باید تلگرام پرمیوم را فعال کنیم ؟

این موضوع که آیا خرید نسخه پرمیوم تلگرام می تواند مقرون به صرفه باشد یا خیر، به نوع استفاده شما از این بستر بستگی دارد. همانطور که اشاره شده تلگرام پرمیوم امکانات

کمپانی تلگرام در اطلاعیه ای اعلام کرد که تلگرام پرمیوم، از نسخه های رسمی این برنامه است که اخیرا طراحی و عرضه شده است. این اپلیکیشن به عنوان اولین نسخه پولی تلگرام شناخته می شود که مزایای بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهد. می توانید به واسطه آن از امکاناتی استفاده نمایید که در نسخه معمول عرضه نخواهد شد. تهیه اشتراک پرمیوم این امکان را در اختیارتان می گذارد که از تمامی قابلیت هایی که در آینده برای این بستر فعال می شود، استفاده کرده و از قابلیت های خاص زیادی بهره مند شوید.

بر اساس گفته های این کمپانی، اشتراک پریمیوم تلگرام قادر است تا این امکانات و قابلیت ها را برای تمامی کاربران خود که بیش از 700 میلیون نفر هستند، فعال کرده و بدون هیچ مشکلی از آن پشتیبانی نماید. همچنین به صورت روز افزون به امکانات این پلتفرم افزوده شده و امکانات جذابی را برای کاربران فراهم خواهد کرد. این امکانات شامل مواردی هستند که کاربران مدت زیادی برای فعال شدن آن صبر کرده و انتظار کشیده اند.

به نظر می آید که قیمت اشتراک تلگرام پرمیوم در مناطق مختلف، متفاوت بوده و ممکن است بین 5 الی 6 دلار متغیر باشد. با وجود اینکه تلگرام برای طراحی و عرضه قابلیت های اشتراک پریمیوم، هزینه زیادی را متحمل شده است، اما همچنان اصرار دارد که نسخه معمول تلگرام به صورت رایگان باقی بماند.

تلگرام پرمیوم و تلگرام رایگان چه تفاوت هایی دارند؟

شاید مهمترین قابلیت تلگرام پرمیوم این باشد که به هیچ عنواندر آن، از تبلیغات استفاده نمی شود. همچنین می توانید به واسطه اشتراک پریمیوم، نسبت به ارسال فایل هایی با حجم زیاد اقدام نمایید و بدون نگرانی، فایل های حجیم را دانلود کنید. در نسخه رایگان این امکان وجود نخواهد داشت. علاوه بر این، امکاناتی دیگری در این نسخه موجود است که شامل موارد زیر می باشند:
• دانلود فایل با سرعت بیشتر
• امکان تبدیل صوت به متن
• اموجی و استیکر های بیشتر
• قابلیت های بیشتر برای مدیریت کردن چت ها
• نشان کاربر پریمیوم
• استفاده از آیکون های نسخه پریمیوم
• تصویر پروفایل متحرک

بیشتری داشته و می تواند برای کاربرانی که از تلگرام زیاد استفاده می کنند، گزینه ای مناسب باشد.

Telegram Premium active

استفاده از تلگرام پرمیوم در ایران

در صورتی که قصد دارید در ایران از تلگرام پرمیوم استفاده کرده و از قابلیت های آن بهره مند شوید، می بایست نسبت به خرید اشتراک ماهیانه آن اقدام نمایید. هزینه تهیه این اشتراک در حالت عادی بین 4 الی 6 دلار بوده و در صورت تهیه، در کنار نام پروفایلتان یک علامت قرار گرفته و به عنوان کاربر پریمیوم شناخته می شوید. در ابتدا دسترسی به نسخه پرمیوم این پلتفرم برای کاربران ایرانی فراهم نبود. اما در حال حاضر می توان به واسطه شرکت های ایرانی متعدد، نسبت به تهیه این نسخه اقدام نمود. تلگرام پرمیوم برای سیستم عامل های اندروید و IOS در دسترس قرار گرفته است.

تلگرام رایگان یا پرمیوم؟ کدام به صرفه و مناسب است؟

همان طور که مطرح شد، به طور کلی تلگرام پرمیوم نسبت به تلگرام رایگان دارای مزایای بی شماری است که استفاده از آن را به امری منطقی و جذاب بدل می کند. اما اگر می خواهید ببینید که این اشتراک مناسب شما است یا خیر، به نحوه فعالیت خود در این بستر توجه نمایید.

نظرات بازدیدکنندگان